Червона риба може бути різною. У чому різниця сьомги, лосося та форелі?

Всі ми любимо суші, і цьому є безліч причин, але одна з найголовніших це, звичайно ж, наявність у них смачної та корисної риби. Серед безлічі інгредієнтів цієї страви, саме риба, містить у собі найбільшу кількість мікроелементів, корисних жирів та вітамінів. Розглянемо кілька найвідоміших і найчастіше використовуваних сортів риби.

Риба сімейства лососевих

Як відомо, лосось є дуже популярною рибою для приготування суші. Однією з причин такої популярності лосося є його слабо виражений запах, що не дає йому перебивати кусок інших продуктів у ролі. У поєднанні з різними овочами та рисом, ця риба є ідеальним доповненням. Але що саме прийнято вважати лососем?

Лососеві - сімейство риб, до яких входять не тільки лосось, а й інші представники. Найбільш відомою рибою із сімейства лососевих безумовно є – атлантичний лосось, озерний лосось та форель. Також до цього сімейства входить безліч інших видів: горбуша, кумжа, харіус, таймень, нерка, кета, льонок та інші.

Лосось містить жирні кислоти омега і різноманітні вітаміни, в цілому ця риба дуже корисна для здоров'я людини. Вживання лосося зменшує ризик серцево-судинних захворювань, нормалізує роботу щитовидної залози, а також завдяки колагену, що міститься в ньому, підвищує пружність шкіри.

Користь та особливості Сьомги

Атлантичний лосось або сьомга - це червона риба, що мешкає в північній частині Атлантичного та Тихого океанів, так само зустрічається у Чорному, Азовському та Баренцевому морях. Сьомга є промисловим видом риби, і використовується в багатьох різних стравах, у тому числі і в суші.

Хоча філе сьомги - це досить жирний продукт, завдяки багатству антиоксидантів, може перешкоджати виникненню онкологій, а також усувати запальні процеси.

Також у сьомзі присутній такий мікроелемент як мелатонін, який допомагає позбутися безсоння, і фолієва кислота, яка позитивно впливає на кровообіг і усуває анемію. Як і будь-яка інша червона риба містить велику кількість вітамінів, заліза, а також підвищує загальний імунітет організму.

Форель: особливості та користь

Форель є ще одним представником лососевих, живе як у морях, так і прісних водах. Серед різновидів цієї риби можна виділити: мармурова, адріатична, турецька, струмкова, озерна та інші. Також ця риба ідеально підходить для суші, оскільки її можуть розводити штучно та у великих масштабах. У нашій країні найбільше розводять райдужну форель чи мікіжу. У форелі міститься майже два десятки різних амінокислот.

Ця представниця лососевих ідеально підходить для дієтичного харчування, завдяки наявності в ній поліненасичених жирних кислот типу Омега-3 і Омега-6, так званого риб'ячого жиру. Присутній у форелі йод, корисний вітамін D та амінокислоти, покращують роботу ендокринної системи, і загалом нормалізують цукор у крові. Варену або приготовлену на пару форель можна вживати при гастриті.

Вибір риби

Так як обидві представниці лососевих є дуже корисними продуктами, все ж таки вони можуть відрізнятися за певними показниками. Якщо ви дотримуєтеся дієти, і маєте намір схуднути, найкращим варіантом стане форель, так як вона містить менше жиру. Сьомга має більш високу калорійність, тому її м'ясо краще підійде для засолення або приготування на грилі.

Також її частіше використовують для суші та ролів. У будь-якому випадку, обидві риби мають яскраво виражений смак, і припадуть до смаку багатьом поціновувачам. Не забувайте, як і з будь-якими іншими морепродуктами, рибу потрібно завжди вибирати свіжу та якісну.