Соєвий соус – це один із найпопулярніших соусів у японській кухні. Цей соус є не тільки смачним, але й корисним, оскільки він містить безліч вітамінів та мінералів, таких як залізо, калій та магній. Спочатку соєвий соус з'явився в Китаї та був широко використаний у китайській кухні.

У Японію соєвий соус було введено у XIII столітті ченцями-буддистами, які привезли його із собою з Китаю. З того часу цей вид приправи став невід'ємною частиною японської кухні, цей інгредієнт додають у будь-яку страву, наприклад: суші, теріяки, набе-які, гриб ерінг та багато інших.

У цій статті ми розглянемо докладніше, з чого складається соєвий соус, як його можна приготувати вдома, які види соєвого соусу існують і які виробники є найвідомішими в Японії.

З чого роблять соєвий соус

Соєвий соус - це традиційний продукт японської кухні, до складу якого входять: соєві боби, пшениця, сіль і вода. Приготування соєвого соусу може зайняти кілька місяців і включає кілька етапів. Перший етап - це приготування соєвих бобів. Соєвий боб міститься у воду і залишається на кілька годин для набухання. Потім боби промиваються і варяться у великому казанку до тих пір, поки вони не стануть м'якими. Потім соєві боби перемелюються в пасту, яка потім змішується з пшеничним борошном.

Ця суміш поміщається у великий бак, де додається сіль та вода. Суміш перемішується та залишається на кілька місяців для бродіння. Бродіння продовжується, і в цей час суміш починає прогнивати і розкладатися, що в кінцевому підсумку дає соєвому соусу його характерний смак та аромат.

Після завершення процесу бродіння суміш фільтрується, щоб видалити шматочки бобів та інші тверді частинки. Потім соєвий соус розливається у пляшки чи іншу упаковку та відправляється на продаж. Крім традиційних соєвих соусів, існують різні види соусів, які містять добавки, такі як рисовий оцет, мирин (солодкий рисовий напій), цукор та інші спеції.

Також існують варіанти соєвого соусу, які виробляються з використанням генетично модифікованих соєвих бобів та можуть містити штучні добавки. Загалом традиційний японський соєвий соус зазвичай є натуральним продуктом, що виготовляється з натуральних інгредієнтів і без штучних добавок.

Як приготувати соєвий соус вдома

Технологія приготування соєвого соусу вдома - це трудомісткий процес, який потребує певних знань та умінь. Для приготування соусу вам знадобляться соя, пшениця, закваска, сіль та вода. Спочатку сою та пшеницю замочують у воді, потім подрібнюють і змішують разом. Потім додають закваску та перемішують. Масу переносять у бочку і залишають на ферментацію та дозрівання. Ферментувати соєвий соус потрібно правильно, у процесі його необхідно регулярно перемішувати. Після кількох місяців соус можна буде використати.

Види соєвого соусу

Існує кілька видів соєвого соусу, які відрізняються за кольором, смаком та ароматом. Найбільш поширеними є:

  • темний соєвий соус: має глибший смак і колір. Використовується для запікання та приготування маринадів;
  • світлий соєвий соус: світліший і м'який смак. Використовується для приготування соусів, салатних заправок та супів;
  • тамарі: це більш концентрований та солодкий соус, який використовується для приготування суші та інших японських страв;
  • шире: це більш рідкий та солоний соус, який використовується для додавання до страв наприкінці приготування.

Виробники соєвих соусів

Ця приправа виробляється багатьма компаніями в Японії, деякі з яких мають більш ніж сторічну історію. Деякі з найбільш відомих виробників соєвого соусу в Японії включають Kikkoman, Yamasa, Higashimaru, та Marunaka.

Kikkoman - це одна з найбільших компаній з виробництва соєвого соусу в Японії, і її продукти відомі у всьому світі. Компанія була заснована понад 300 років тому, і її соуси виготовляються за традиційними методами.

Yamasa – це ще один відомий виробник соєвого соусу в Японії. Компанія була заснована у 1645 році і досі використовує традиційні методи приготування соусів.

Higashimaru - це компанія, що спеціалізується на виробництві соусів та підлив. Вона була заснована в 1675 році і відома своїм темним соєвим соусом.

Marunaka – це маленький виробник соусів, який використовує лише місцеві інгредієнти та традиційні методи виробництва.

Соєвий соус - це невід'ємний компонент японської кухні, його можна приготувати як вдома, так і купити у відомих виробників в Японії. Різні види соусів можуть використовуватися для різних страв, і кожен виробник має свої унікальні методи виробництва та рецепти.

ROCO Sushi комплектує всі замовлення одним з найкращих соєвих соусів правильно консистенції, додаючи його безкоштовно до вашого замовлення. Правильний соєвий соус дозволяє, якнайкраще розкрити смак фірмових роліві насолодитися кожним шматочком. Замовити безкоштовну доставку суші у Києві ви можете на нашому сайті за посиланням вище. Наші професійні тушисти гарантують, що ви будете в захваті від смаку.