Як правильно приготувати рис для суші в домашніх умовах

Рис для суші готується із короткозернистого рису, який при варінні часто стає досить липким. Щоб зробити його ідеальним для суші, після приготування до нього додають трохи оцту (міцукан), цукру та приправ, щоб надати йому аромату. Це основні інгредієнти.

Відмінність між рисом для суші та білим полягає у текстурі. Рис для суші набагато липкіший, ніж білий рис, що робить його ідеальним для суші або сетів. Він дуже легко прикріплюється до листа норі (морських водоростей) і залишається на ньому навіть під час їжі.

Існує багато плутанини щодо того, який тип рису використовувати для суші. Є багато речей, які відрізняють рис для суші від звичайного. Найпоширенішим є довгозерний білий рис. Для приготування суші краще підійде короткозернистий японський рис.

У середньозернистому і довгозернистому рисі є недостатня кількість крохмалю, щоб досягнуто липка консистенція, яка потрібна для правильного приготування суші. Липкість коротких зерен дозволяє йому тримати форму, необхідну приготування ролов. Заправка для суші робиться з міцукану та цукру. Гострота і насолода доповнюють рибу і роблять свій внесок у загальний смак суші.

Склад та інгредієнти рису для суші в домашніх умовах

Хочете вірте, хочете ні, але вдома можна приготувати клейкий рис ресторанної якості з п'яти простих інгредієнтів. Домашній рецепт ідеального рису для суші є досить простим. Ось весь склад, який вам потрібний:

  1. Сирий рис. Як найбільш очевидний інгредієнт для початку вам знадобиться правильний рис. Хоча найкраще використовувати справжній рис для суші, у крайньому випадку можна використовувати будь-який японський короткозернистий білий рис.
  2. Японський оцет (міцукан). Він використовується як заправка для рису. Оцет знижує рівень pH. Звичайний рис має pH від 6,0 до 6,7, але як тільки буде додано необхідну кількість оцту, його кислотність збільшиться, внаслідок чого його новий pH стане трохи вищим за 4. Оцет також забезпечує легку кислинку, яка чудово доповнює інші інгредієнти суші. Він створює яскравий та освіжаючий смак. Цей смак може здатися ледь уловимим, але він має величезне значення для якості, так що не проґавте цей момент.
  3. Цукор - звичайний цукровий пісок. Цукор є обов'язковим інгредієнтом, він наголошує на яскравому смаку вашого рису. У комбінації з цукром та оцтом, рис має характерну легку насолоду, яка пов'язує все воєдино. Ці інгредієнти створюють ідеальний рис для суші.
  4. Сіль - знову ж таки, просто йодована сіль.
  5. Рослинна олія. Хоча рослинна олія не додає смаку рису, але все ж таки це важливий інгредієнт. Додавання мінімальної кількості рослинної олії може допомогти надати рису красивого глянсового вигляду. Однак переконайтеся, що ви не додали занадто багато олії.

Покрокове приготування

Ідеальний рис для суші можна приготувати за 5 кроків:

  • Промийте рис: насипте його в сито з дрібними отворами і пропустіть круговими рухами під водою, обережно масажуючи його руками (потрібно щоб вода стала прозорою, на це піде буквально пара хвилин). Далі потрібно добре промити рис і злити воду.
  • Далі рис повинен залишитись у прохолодній воді буквально на 20 хвилин, таким чином рис розм'якшується. Рис повинен варитися за пропорціями: вода (250 мл.) та рис (200 гр).
  • Потім потрібно зварити рис на плиті. Для цього вам потрібний середній посуд, додайте в каструлю рис та воду. Після того, як вода закипить, необхідно закрити кришку і довести до кипіння на середньому вогні. Далі потрібно зменшити вогонь і варити рис 13 хвилин. Кришку каструлі не відкривати, щоб крупа вийшла однорідною і зберігала смакові якості. Таким чином у вас вийде рол красивої форми.
  • Зніміть рис з вогню, викладіть його на блюдо і дайте відпочити 10 хвилин.
  • Далі потрібно нагріти цю суміш у мікрохвильовій печі (буквально 20-30 секунд), і після цього перемішати.