Чи можна їсти суші при правильному харчуванні
У наш час, суші та роли стали дуже популярною стравою. Доступність, можливість доставки навіть додому, різноманітність видів та смаків: всі ці фактори стали головною причиною чому ми з вами любимо цю дивовижну страву. Любителі правильного харчування (ПХ), а також люди, які дотримуються дієти, задаються питанням: Чи можна вживати суші при правильному харчуванні чи дієті? Зараз постараємося з'ясувати це, і відповісти на питання, що вас цікавлять.
Вибір методу схуднення
Існує безліч методів схуднення, але ніхто не буде сперечатися з тим, що найголовнішим у цій справі має бути бажання схуднути. Звичайно в наш час можна зробити операцію, але не у всіх є такі засоби та й при неправильному способі життя та харчування, вага повернеться знову. Можна морити себе голодом, і так само швидко втрачати вагу.
У цьому випадку людина стає більш дратівливою, а шкоди здоров'ю через голод не уникнути. Погодьтеся, бажання худнути у такому разі прагне нуля. То як же втрачатися вага, і не втрачати бажання та мотивації? Радимо кілька здорових та максимально приємних методів:
- Дотримання дієти
- Правильне харчування
- Фізичні навантаження
1. Дієти: переваги та недоліки
Популярність дієт на сьогоднішній день дуже велика, адже це простий і діючий спосіб боротьби із зайвою вагою. Завдяки журналам, газетам, інтернету, телебаченню, порадам від відомих людей, ми можемо дізнатися про будь-яку дієту, що нас цікавить. Без сумніву, той результат, який гарантує та чи інша дієта, звучить привабливо і привабливо, але і тут є своя ложка дьогтю в бочці меду.
Адже існує маса міфів і помилок про дієти, про які ми навіть не здогадуємося, а на кону ж стоїть наше здоров'я. Дуже важливо з'ясувати для себе, які дієти вплинуть на наш організм, і ті, які можуть завдати шкоди здоров'ю.
Кожна дієта має свій ключовий принцип. Деякі з них передбачають обмеження щодо вживання жирів чи вуглеводів, або навпаки збільшення вживання білків.
Одними з найнебезпечніших видів дієт є монодієти. "Моно" – один, єдиний. У разі це означає дотримання дієти з вживанням лише однієї виду продукту. Серед них: кефірна, яблучна, шоколадна, гречана, рисова, фруктова тощо.
Шкідливість від таких дієт призводить до дефіциту ключових корисних речовин в організмі, найчастіше тваринного білка. Анорексія так само є одним з наслідків такого роду дієт, після дотримання яких, ні про які суші та ролі говорити вже не доводиться. Існують так само звані "швидкі" дієти. Вони передбачають значне обмеження в їжі, аж до повного голодування протягом декількох днів.
При таких дієтах можна вживати лише воду, і дуже мала кількість нежирної, низькокалорійної їжі. За таких дієт важлива буквально кожна вживана калорія. Само собою ефект від цих дієт буде досить відчутним, але як показує практика, вага з часом повертається і навіть може бути в надлишку. Так само, небезпечними для здоров'я людини можуть бути ті дієти, які передбачають певний раціон, до складу якого входять продукти, що є алергенами: певні фрукти або овочі, молочні продукти, різновиди горіхів і т.д.
Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж починати таку дієту. Головним принципом усіх дієт є дефіцит калорій. Якісна та правильна дієта, має бути низькокалорійною, але збагаченою збалансованим складом вітамінів, мінералів, білків, жирів та вуглеводів.
2. Правильне харчування
Правильне харчування, можна вважати чудовою альтернативою дієті. Перевагою правильного харчування над дієтою можна вважати не критичне зниження калорій, що вживаються, а так само не таке суттєве зниження допустимого раціону.
Якщо ви хочете почати харчуватися правильно, достатньо знизити калорійність щоденного раціону на 500-600 кілокалорій. У поєднанні із збільшенням фізичного навантаження, згодом ви вже почнете відчувати результат. При цьому втрата ваги в цьому випадку відбуватиметься природним та здоровим способом.
Основами правильного харчування є:
- Різноманітність раціону. Щоденне меню бажано міняти хоча б 2-3 рази на тиждень.
- Багаторазові прийоми їжі. При правильному харчуванні, потрібно знизити калорійність їжі за один прийом їжі, але збільшити кількість цих прийомів. В ідеалі потрібно харчуватися до 5 разів на день, з малою кількістю їжі, при цьому кількість одержуваних калорій потрібно розділити так, щоб 60% від денної норми було прийнято в першій половині дня.
- Вживання натуральних продуктів: фрукти, овочі, яйця, молочні продукти.
- Відмова практично повною мірою від шкідливих продуктів на кшталт: випічки, цукерок, ковбасних виробів, чіпсів, солодких напоїв. Але повністю прибирати їх з раціону не слід, можна балувати себе раз на тиждень або дві невеликі порції цих продуктів.
- Виняток алкоголю. Часткове чи повне виключення алкоголю є обов'язковим при правильному харчуванні. У поодиноких випадках можна вживати алкогольні напої але в дуже малій кількості.
- Вживання звичайної води. На день дорослій людині потрібно вживати близько 2 літрів води, для підтримки водного балансу організму.
3. Фізичні навантаження
Для дотримання дієти та правильного харчування найкращим супутником буде – спорт. Фізичні навантаження на організм дуже корисні, у поєднанні із правильним харчуванням. Правильно розраховані калорії і збагачені вітамінами і мінералами корисні продукти, це відмінний фундамент для початку занять спортом. Регулярні вправи, як і фізична праця, не лише приведуть організм до тонусу, а й сприятимуть втраті зайвої ваги.
Але тут треба знати норму. Як і дієта, фізичне навантаження може бути дуже виснажливим. А якщо тренуватися на знос, це може призвести до стресу не кажучи вже про біль у м'язах та суглобах. Якщо піддавати організм регулярним виснажливим тренуванням, він почне спалювати жири понад норму, що згодом привітаєте до великого бажання втамовувати голод. Будьте обережні, тренуйтеся в межах своїх можливостей і не перевантажуйте організм.
Суші та схуднення
Більшість людей помилково вважають, що суші є висококалорійною, важкою їжею і приписують її до типового фаст-фуду. Насправді ж, суші можуть містити багато корисних інгредієнтів. Та що там говорити, навіть дієтологи рекомендують вживати певні види риби та овочів, які містяться в цій страві. Які саме інгредієнти використовуються в суші-ролах.
- Риба, різні морепродукти, ікра – все це є ключовими інгредієнтами суші. Ці продукти багаті: залізо, білок, фосфор, йод, жирні кислоти омега 3 і 6. Вони необхідні для профілактики серцево-судинних захворювань, зміцнення загального імунітету, підтримки нервової системи на оптимальному рівні. Жирні кислоти корисні при вагітності, регуляції гормонального тла, покращують роботу репродуктивної системи.
- У водоростях норі міститься велика кількість макро та мікро елементів, серед яких присутні: кальцій, бром, залізо. Окрему увагу варто приділити великому вмісту йоду, сприяє нормалізації функціонування щитовидної залози, розщеплює жири, нормалізує артеріальний тиск.
- Важливим складником кожного суші безумовно є рис. При правильному приготуванні він стане відмінним джерелом певних груп вітамінів, а саме: В, Е, РР, магнію, калію та селену.
- Огірок так само часто використовується в приготуванні цієї екзотичної страви. Він багатий на клітковину та різні вітаміни типу: А, В, С, Е, РР, Н, кальцій, магній, фосфор, натрій.
- Не менш рідко, в суші використовується такий фрукт як авокадо, його незабутній смак надає особливу родзинку. Але крім дивовижного смаку, авокадо має цілу низку корисних елементів: жирні кислоти, олеїнова кислота, амінокислоти, антиоксиданти, і безліч інших вітамінів та мінералів.
Крім окремих інгредієнтів, самі собою суші, сприяють відновленню кісткової тканини, детоксикації організму, підтримці вітамінів і мінералів на потрібному рівні. Сам по собі рол досить маленький за розміром, але не варто помилятися щодо його здатності насичувати і втамовувати почуття голоду.
Тепер розберемо детальніше калорійність певних ролів, і дізнаємося які з них можна вживати при правильному харчуванні:
- Каліфорнія - одні з найвідоміших і найпоширеніших суші у світі. Калорійність суші Каліфорнія – близько 176 ккал на 100 г (7 г білків, 9 г жирів та 17 г вуглеводів). Середня вага одного ролі становить 28 грам, а калорійність приблизно 49 ккал.
- Філадельфія – не менш популярний вид ролів. Калорійність даних суші становить приблизно 142 ккал на 100 г (майже 10 г білків, 7 г жирів і 11 г вуглеводів). На один 42-грамовий рол припадає 60 ккал.
- Роли з тунцем є досить калорійними та поживними. На 100 г тут припадає 195 ккал. (9,5 г білків, 5,5 г жирів, 27 г вуглеводів). Один рол може важити від 30 до 40 грам, а калорійність варіюватиметься в районі 70 ккал.
- Вегетаріанські суші – відмінний варіант для схуднення, що не містять риби. Калорійність на 100 г приблизно 133 ккал (3 г білків, 1 г жирів та 35 г вуглеводів).
Чи можна вживати суші за дотримання дієти та правильного харчування? - Однозначно так, але важливо дотримуватися правильної кількості калорій, що вживаються протягом дня, вживати мало їжі за один прийом, але їсти до 5 разів на день. Віддавати перевагу овочевим суші, і пити багато води. У такому разі суші ніколи не стануть перешкодою на шляху до стрункої фігури.