Їжа паличками - це культурна спадщина країн Східної Азії, а й чудовий спосіб насолодитися стравами - суші, ролами та багато інщого. Деяким може здатися, що це складно та незручно, але насправді це досить просто, якщо знати кілька правил та прийомів. У цій статті ми поділимося з вами тим, що потрібно знати, щоб правильно тримати палички і як ними є, а також розповім про основні та альтернативні способи цього.

Що треба знати, щоби все вийшло

Перед тим, як брати їжу паличками, важливо знати кілька простих правил: Руки та палички мають бути чистими. Палички слід тримати правильно: ліва паличка повинна лежати на трьох пальцях, а права – на двох (великий та вказівний палець). Не варто пхати всю їжу відразу в рот – краще невеликими порціями.

Як їсти паличками класичним способом

Класичний спосіб є паличками передбачає таке їхнє положення, при якому відбувається рух тільки пальців та зап'ястя. Для цього необхідно виконати декілька кроків:

  1. Потрібно вкласти першу паличку в праву руку і встановіть її основу між кінчиком великого і вказівного пальця.
  2. Тримайте паличку вертикально і трохи нахиленою праворуч (якщо ви правша). Потрібно взяти другу паличку лівою рукою та встановити її між кінчиком великого пальця та основою вказівного пальця, середній палець при цьому нерухомий. Тримайте паличку горизонтально і лежить на трьох пальцях.
  3. З'єднайте верхній кінець першої та другої палички разом, щоб вони тримали шматок їжі.
  4. Нахиліть палички до себе і піднесіть до рота, при цьому не закриваючи рота.

Як їсти паличками альтернативним способом

Існує кілька альтернативних способів є паличками, які можуть бути зручнішими для деяких людей. Деякі з цих методів включають використання руки або інших інструментів.

  1. Спосіб "ножиці": схопіть першу паличку обома руками, як це ножиці, і використовуйте її як кусачки для розрізання шматочків їжі. Потім повторіть те саме з іншою паличкою і стисніть їх разом, щоб утримувати шматок їжі. Цей спосіб може бути корисним для тих, хто має проблеми з координацією рухів рук або використанням класичного способу.
  2. Спосіб "рука і паличка": утримуйте одну паличку в руці, а інший використовуйте як підтримку, притримуючи її другим кінцем пальців на долоні. Цей метод дуже зручний для тих, хто тільки вчиться користуватись паличками.

Як правильно поводитися за азіатським столом

Не говоріть з повним ротом. Це непристойно та неввічливо. Перед тим, як розпочати розмову, проковтніть їжу і тільки потім починайте говорити.

Не відкладайте їжу у спільну миску. У деяких культурах спільні страви є традицією. Якщо ви берете їжу із загальної миски, не відкладайте її у миску. Візьміть тільки те, що можете з'їсти.

Не висловлюйте негативних коментарів щодо культури. Якщо ви присутні на азіатській вечірці, не висловлюйте негативних коментарів про культуру, їжу чи традиції. Це непристойно і може спричинити невдоволення в інших гостей.

Будьте обережні з алкоголем. У багатьох культурах алкоголь є невід'ємною частиною вечірок та традицій. Якщо ви п'єте, робіть це помірно та з повагою до інших гостей.

Не говоріть про їжу, яка вам не подобається. Якщо ви не любите певну їжу, яка була подана на стіл, не говоріть про це вголос. Це може образити господаря чи інших гостей. Натомість спробуйте трохи з'їсти і вдячно висловіть свої почуття.

В цілому, правильне використання паличок та правильна поведінка за азіатським столом є важливими аспектами поваги до культури та традицій. Якщо ви дотримуєтеся цих простих правил, ви зможете насолоджуватися традиційною азіатською їжею і залишити приємні враження у своїх господарів та інших гостей.

Чого не можна робити за столом

Крім того, є кілька додаткових порад про те, як правильно поводитися за азіатським столом:

  1. Потрібно правильно їсти за столом. Коли ви використовуєте палички, важливо знати, як правильно використовувати їх, щоб не образити господаря або інших гостей. Не використовуйте палички, щоб виловлювати їжу із загальної миски. Натомість використовуйте ложку або інший прилад для виймання їжі. Коли ви берете їжу із загальної миски, використовуйте лише свої палички і не торкайтеся ними іншої їжі чи поверхні столу.
  2. Пам'ятайте про гігієну. Якщо ви сідаєте за стіл і використовуєте спільні палички під час їжі, не забувайте помити їх перед використанням. Також не використовуйте палички, які потрапили на підлогу чи ваші руки, щоб взяти їжу.
  3. Не висловлюйте негативних коментарів щодо смаку їжі. У багатьох азіатських культурах існує традиція: їжа, яку приготував господар, вважається найсмачнішою та найкращою. Дякуйте хазяїну за гостинність та можливість скуштувати традиційну азійську їжу.
  4. Будьте ввічливі та шанобливі. Важливо пам'ятати, що різні культури мають свої традиції та правила поведінки за столом.

Навчитися їсти паличками досить легко, але якщо на перших етапах це складно, до вашого замовлення можуть бути додані кріплення для навчальних паличок. Ми в ROCO Sushi рекомендуємо вибирати будь-який зручний для вас спосіб. Руками чи вилкою, є суші, приготовані професійними кухарями, смачно завжди. Ознайомитись з нашим сортиментом та оформити замовлення можна на головній сторінці за посиланням вище.