Що таке гункани в японській кухні

Гункан (вимовляється: гхун-хан) означає бойовий човен і називається гункан макі. Це особлива форма нігірі-дзусі, і вона формується вручну, як і нігірі. Гункан - це кубики рису для суші у формі човника, загорнуті у високу смужку водоростей, щоб вийшла чаша, яку можна наповнити начинкою. Класичний гункан ідеально підходить для начинки нігірі, яка сама по собі не прилипає до рису. Начинка для цієї страви може бути різною, і серед основних можна виділити: яйця лосося (ікура нігірі), краба (кані нігірі), морського їжака (уні нігри) або водорості.

Гункан макі – це унікальний суші-рол, смачний та привабливий. Він наповнений риб'ячою ікрою чи іншими інгредієнтами. Лосось, вірніше його ікра, є популярним вибором через її кремової текстури і хрумких водоростей норі, але ви також можете знайти гункан макі, приготований з ікури (ікри лосося), уні (морського їжака) та тобіко (ікри летючої риби).

Де і коли були приготовлені гуки макі вперше

Гункан був задуманий у 1941 році в легендарному суші-ресторані під назвою Кьюбей у районі Гіндза в Токіо. З того часу кількість відповідних начинок для нігірідзусі значно збільшилася. Японський ресторан все ще існує, тому якщо ви коли-небудь опинитеся в Токіо, ви знаєте, куди йти. Крім традиційних начинок, ви можете знайти сміливіші варіанти гункана в ресторанах за межами Японії. Як вам гункан з начинкою з яєць перепелиних, грибів з майонезом або тартару з яловичини вагю? Деякі кухарі загортають гунка замість норі в тонкі смужки огірка, додають соус, цукіні або копчений лосось.

Чим гункан маки такий особливий

Гункан суші - надзвичайно поживний та смачний варіант суші з дивовижними інгредієнтами, які дуже прості у складанні та приготуванні.

Ви повинні знати, що суші гункан складаються з 4 основних компонентів:

  1. Обгортка (виготовлена з листка водоростей норі). У даному контексті норі – це їстівна морська водорість із сильним характерним ароматом океану. У японській кухні норі набувають форми висушених листів, якими загортають роли суші.
  2. Суші рис. Хоча для приготування суші гукан не рекомендується конкретна марка рису, вам, мабуть, слід вибирати короткозерний. Завдяки високому вмісту амілопектину (липкого водорозчинного полісахариду) короткозерний рис надає суші гункан характерної м'якості та ніжності.
  3. Солодкий оцет рису. Зазвичай його готують із ферментованого рису, він м'який, але має трохи солодкуватий смак. Рисовий оцет складається з комбінації рисового оцту, цукру та солі, відомої як "Су".
  4. Начинки. Існує безліч начинок для суші гункан. Це залежить тільки від ваших особистих уподобань та смаку.

Деякі з найпопулярніших начинок включають:

  • ікру лосося ікура;
  • ікру мойви масаго;
  • ікру летючої риби тобіко;
  • салат гома Вакаме.

Які особливості приготування та подачі гункан маки

Наслідуючи японський етикет прийому їжі, будь-яку страву слід їсти паличками. Так само слід їсти і суші гункан. Необов'язково мачати його в соус, так як начинка досить смачна. Ви можете спробувати його з тонкими скибочками маринованого імбиру, які зазвичай подають разом із суші. Обов'язково використовуйте невелику кількість начинки для суші Гункан, щоб не зіпсувати заправку.
Для гункана підійдуть рулети приготовленого вручну рису обгорнуті смужкою норі (морських водоростей) заввишки близько чотирьох сантиметрів — приблизно на два-три сантиметри вище за рис. Морські водорості створюють свого роду контейнер поверх рису, який можна покласти обрану начинку. Щоб оцінити природу гункан-суші, корисно трохи покопатися, щоб достеменно зрозуміти, що таке маки. Існує кілька класифікацій, але є приблизно 12 основних типів суші, включаючи маки, та деякі їх варіації. Рол гункан найкраще поєднується з начинками нігірі, які не прилипають до рису, такими як: ікра лосося (ікура нігірі), краби (кані нігірі), морські їжаки (уні нігірі) або морські водорості.