Чи можна їсти суші з сирою рибою

Якщо мова заходить про суші, перше що спадає на думку більшості людей, це смачна риба загорнута в апетитні роли із рису. Але далеко не всі знають, що в суші використовується не тільки риба, а й сира. Так само існує така страва як Сашима, яка і є просто сирою рибою, лише трохи обробленою кухарем. Сьогодні ми з'ясуємо, чи можна вживати сиру рибу, при цьому без ризику для організму та власного здоров'я.

Чим небезпечна сира риба:

Дуже велика небезпека може полягати в сирій рибі, а особливо в озерній і річковій. Тому ми звикли варити або смажити рибу, адже висока температура вбиває всі шкідливі мікроорганізми всередині неї. Але паразити не найстрашніше, що може бути в рибі, деякі види можуть містити в собі: ртуть, токсини та небезпечні кислоти. Крім харчового отруєння, вживання сирої, зараженої риби може загрожувати такими захворюваннями як: опісторхоз, дифілоботріоз, діоктофімоз, коноргосп та багато інших.

Так само, їсти сиру рибу категорично заборонено маленьким дітям, а також вагітним жінкам. Крім того, останнім двом категоріям людей не рекомендується вживати навіть рибу з сортів сашими, яку спеціально вирощують для вживання у сирому вигляді. Люди зі слабким імунітетом і хронічними захворюваннями ШКТ, обов'язково повинні проконсультуватися у свого лікаря, перед вживанням страв із сирої риби. З небезпечних видів можна виділити:

  • атлантичний большеголов;
  • риба-меч;
  • болшеротий окунь;
  • фугу (смертельна при неправильному приготуванні);
  • пікша.

Яку рибу можна їсти у сирому вигляді:

Найнебезпечнішою рибою, для вживання у сирому вигляді є прісноводна, а ось найбезпечніша, морська та океанічна. Сіль, що міститься в морській воді, вбиває більшість паразитів, і що більш солона вода, то безпечнішою буде риба виловлена в ній. Лосось, камбала, дорадо, хек, сібас, тріска – яскраві представники цієї категорії.

Так само існують певні види, сорти сашими, які спеціально вирощують та обробляють, щоб гарантувати найкращу якість і безпеку: тунець, форель, короп, сом, палтус, камбала, судак, жовтохвостик та багато інших. Насамперед, при приготуванні сирої риби, слід знати, що дуже важливим фактором є час. Чим швидше риба після вилову, була знекровлена і випатрана, і згодом відправлена в морозильну камеру, тим краще.

Охолодження риби до мінусових температур - дуже важливий термічний процес, адже під час нього вбиваються всі можливі паразити. У процесі приготування така риба обов'язково ретельно промивається, і вже з додаванням різних інгредієнтів або приправ подається на стіл. Порівняно з багатьма іншими продуктами, сира риба не дуже важка для травлення. Вона практично не містить клітковини, яка є одним з найбільш складних харчових компонентів.

Білок - дуже корисний мікроелемент, що міститься в рибі у великій кількості, крім нього в ній присутні: фосфор, залізо, йод, різні жири. Так само, в сирій рибі є корисні вітаміни та мінерали, які зникають, якщо риба буде зварена або посмажена. Найчастіше сиру рибу використовують для приготування: суші, ¦ролів, сашими та інших екзотичних страв східної кухні.