Суші – одна з найпопулярніших японських страв у світі

Суші – улюблена страва людей у всьому світі, що має багату історію, що налічує не менше як сторіччя. Точне походження страви невідоме. Вважається, що вони виникли у Південно-Східній Азії та поширилися в Японії у восьмому столітті. Згодом традиційне японське блюдо перетворилося на світове явище. Ви можете знайти ресторан, в якому готують суші, по всій земній кулі.

Свій нинішній вид суші почали набувати у період Едо (1603–1868). У Токіо був розроблений один із перших видів суші під назвою Едомае. Цей тип японської страви був виготовлений зі свіжої риби та приправленої рисом. Його продавали вуличні торговці, відомі як «суши-я», і він швидко став популярною стравою серед жителів Токіо.

Суші Каліфорнія

Японська кухня продовжувала розвиватися, і в 20 столітті вона почала розповсюджуватися іншими частинами світу. Перший японський ресторан у США відкрився в Лос-Анджелесі в 1966 році, і з того часу суші почали набирати популярності в інших частинах світу. У 1970-х роках у Ванкувері (Канада) з'явилася зовсім нова форма суші. Там народився всесвітньо відомий каліфорнійський рол. Це був перший рол навиворіт, який зробив революцію в японській кухні.

Каліфорнійський варіант ролі містить крабове м'ясо (крабова паличка), огірок, водорості норі та авокадо. В основному він виглядає як рол, вивернутий навиворіт, де рис для суші знаходиться зовні, а листи норі можна побачити всередині з різноманітними інгредієнтами. Каліфорнійські роли можуть бути добрим джерелом клітковини, що містить від 3,6 г до 7,6 г білка в одному шматочку. Хоча не варто їсти дуже багато таких типів страви, оскільки вони також містять велику кількість натрію.

Суші Філадельфія

Рол "Філадельфія" є суші-рол, начинка якого складається з: копченого лосося, авокадо, вершкового сиру і іноді з додаванням огірка. Інгредієнти ролів "Філадельфія" аналогічні ролам "Каліфорнія", однак у перших використовується лосось (сирий), а по-друге - сніжний краб (імітація натурального краба).

Філадельфійський рол слід їсти в помірних кількостях, тому що його основним інгредієнтом є вершковий сир Філадельфія, який, як відомо, містить багато насичених жирів та холестерину. Вершковий сир також має низький вміст поживних речовин.

Суші у Бразилії

Бразилія — географічно велика країна, тому існує різноманітність спецій та страв. Тому й смаки теж багаті та різноманітні. Подумайте про Бразилію, і що вам відразу може прийти на думку? Карнавал, самба, кайпіріння, гострий соус бікіньо та суші? Хоча ця страва значною мірою асоціюється з Японією, у Бразилії вони також є досить популярною стравою. Ви можете здивуватися, але насправді переможцем Кубка світу по суші 2016 став бразильський шеф-кухар Селсо Хідеджі Амано.

Бразильські варіації страв японської кухні дуже своєрідні. Це японська кухня, яка підлаштовується під смаки бразильців. Є кілька напрочуд хороших міксів, таких як суші з цибулею-пореєм та вершковим сиром, але є й кілька химерних версій, таких як суші з полуницею та нутелою.

Вважається, що для бразильського смаку японська прісна кухня, в ній немає сильних приправ. Для цього її розкривають за допомогою опцій, які надають більше смаку та контрастують один з одним. Наприклад: соєвий соус, виготовлений у Бразилії, міцніший, оскільки він більш солоний, а японський соєвий соус легший і м'якший. Здебільшого це пов'язано з використанням різних інгредієнтів.

Суші в Японії

Найраніша форма суші відноситься до Південно-Східної Азії, де вона була відома як нарізуші. Нарізуші – це японський спосіб консервування риби шляхом ферментації її рисом. Риба та рис упаковуються разом у контейнері та залишаючи для бродіння на кілька місяців. Цей процес не тільки зберігає рибу, а й надав їй особливого смаку. Ця форма суші була привезена в Японію торговцями та рибалками приблизно у 8 столітті.

У Японії суші продовжували розвиватися, і до 17 століття з'явився новий варіант страви, відомий як хая-дзусі. Хая-дзусі - різновид суші, приготованих зі свіжої риби та унікального японського короткозернистого рису. Кухар змішував рибу та рис разом, а потім формував невеликі кульки або пресував їх у форму. Японці швидко прийняли цю форму суші, і вона стала популярною стравою.

Суші в Україні

На початку 2000-х в Україні почала зароджуватись культура японської кухні. До цього часу, майже ніхто не мав уявлення про те, як правильно їсти суші і що взагалі ця страва є. Вони швидко набрали популярності, як тільки з'явилися, і стали присутні майже на кожному святі. Зростанню популярності суші в Україні сприяло швидке зростання популярності здорового харчування та здорового способу життя.

Ролл Філадельфія став одним із найпопулярніших в Україні, оскільки неймовірне поєднання шматочка лосося, авокадо, крем-сиру та огірка змогло вразити українців і дало їм можливість експериментувати та створювати нові тренди самим. Суші-бар ROCO Sushi перевертає уявлення українців про японську кухню. На нашому сайті ви знайдете більше 60 видів фірмових ролів, які приємно здивують вас екстраординарним смаком.