Детально про сорти рису, що використовується для приготування суші

Ви любите суші? А Ви коли-небудь замислювалися, чи рис, який використовується для приготування суші від того, який зазвичай подають до їжі? Будь-який любитель  суші  знає, що рис є одним із найважливіших інгредієнтів цієї традиційної японської страви.

Приготування суходолу – це мистецтво. Якщо ви спробуєте приготувати суші, купивши навмання рис та рибу в магазині та просто кинувши їх разом, ви будете дуже розчаровані. Рис, який ви використовуєте для приготування різотто, відрізняється від рису, який ви використовували для приготування суші, та Вам також потрібно вибрати правильний сорт оцту та інших інгредієнтів. Інгредієнти та підготовка повинні бути ретельно підібрані, щоб забезпечити ідеальний справжній смак.

Яким має бути рис для приготування суші? Огляд відповідних сортів

Традиційно існує певний вид рису, який  японські кухарі  використовують для суші, і він називається суші-рис. Цей вид насправді виготовляється з короткозернистого японського рису. Однак, якщо ви не можете знайти його, ви можете використовувати для приготування суші інші сорти, таких як Calrose і коричневий рис.

Технічно ви можете використовувати багато різних сортів рису для домашніх суші, але він точно не буде мати такий самий смак, як рис для суші у професійних  японських ресторанах . Однією з головних характеристик рису для суші є його клейкість, завдяки якій він прилипає до риби та інших інгредієнтів японської кухні. Звичайний білий рис занадто пухкий, але якщо ви зварите його певним чином і додасте потрібні інгредієнти, ви можете зробити його липким.

За формою характеристик можна розділити втричі категорії: короткозернистий, среднезернистый і длиннозернистый. Майте на увазі, що ви можете готувати суші тільки з короткозернистого або середньозернистого рису, але короткозернистий рис завжди є найкращим варіантом. У деяких японських рецептах середньозернистий та короткозернистий рис змішують разом.

Що б ви не робили, не намагайтеся приготувати суші з довгозернистим рисом (наприклад, жасминовим або басмати). Незважаючи на те, що довгозернистий рис є найбільш поширеним видом рису в японській кухні, він не використовується для суші. Це тому, що в ньому недостатньо крохмалю, через що рис злипається.

Назви відповідних сортів рису для суші

Найкращий сорт рису для суші – це короткозернистий японський рис, відомий як японик чи шар. Він включає звичайний рис і клейкий рис, причому обидва ці сорти є короткозернистими. Звичайний японський рис, інакше званий уручний, зерно якого використовується практично в кожному японському рецепті страви. Цей тип рису короткозернистий, що робить його ідеальним для суші, рисових кульок та багатьох інших японських рецептів.

Клейкий рис, також відомий як мочигоме, набагато ліпший за звичайний японський рис, але його використовують тільки для приготування традиційних японських солодощів, таких як торт моті. Одним із найякісніших сортів японського рису є так званий косихікарі. На жаль, це теж один із найдорожчих сортів рису, але його можна знайти майже у кожному японському супермаркеті.

Якщо ви не можете знайти японський рис, найкращою альтернативою буде використовувати Calrose. На відміну від традиційного японського рису, який є короткозернистим, рис Calrose середньозернистий. Цей сорт рису був культивований у Каліфорнії, де вирощується з 1950 року. Фактично виробник Calrose настільки популярний, що більшість японських ресторанів обирають цей сорт рису для своїх рецептів. Ось чому багато хто називає рис Calrose західною версією автентичного японського рису. Оскільки цей сорт має м'який смак, його використовують для приготування суші та різноманітних рецептів.

Як правильно готувати рис для суші, і яким він має бути після приготування

Коли ви знайшли правильний рис, наступним кроком буде його приготування. Для отримання виразного смаку в рис для суші додається оцтом. Щоб оцет добре ввібрався, рис необхідно промити, щоб видалити крохмалистий наліт. Промийте рис у холодній свіжій воді. Можливо, вам доведеться промити водою кілька разів, доки вода не стане прозорою.

Рис потрібно варити в середньому 30 мнут. Для приготування рису для суші найкращим варіантом буде рисоварка. Але якщо у вас його немає, ви завжди можете скористатися звичайною каструлею. Рисоварки усувають здогади про приготування їжі та можуть заощадити ваш час у довгостроковій перспективі. Просто вимкніть плиту та забудьте про неї, а потім щоразу повертайтеся до ідеального рису.

Після того як рис звариться, його потрібно заправити оцтом, сіллю та цукром. Ваші суші будуть мати ідеальний баланс кислого, солоного та солодкого смаку, якщо додати всі ці три інгредієнти. Пам'ятайте, що рис для суші має бути липким. Якщо воно кашевидніше, ніж липке, значить ви його переварили. Готовий суші-рис потрібно зберігати за кімнатної температури. Накрийте його вологою тканиною або поліетиленовою плівкою, щоб рис не висохнув. Не ставте готовий продукт у холодильник. Це зіпсує структуру рису та зробить його надто липким.

Висновки

Отже, який рис найкращий для суші? Насправді є лише одна правильна відповідь. Найкращим рисом для традиційних японських суші буде саме короткозернистий японський рис. Його легко приготувати, і він додасть суші автентичного чудового смаку. Але не забувайте про правильний процес приготування рису для досконалості смаку та текстури.