У чому різниця між суші та ролами

Як і будь-яка інша східна кухня,  суші  дуже різноманітні у своїй кількості видів та способів приготування. Навіть якщо ви вважаєте себе знавцем цієї страви, існує ще безліч таких суші, про які ви навіть не чули. Але одне з найпоширеніших питань, яке ще не набуло широкого поширення, — це порівняння між «суші та ролами». І це те, що ми збираємось сьогодні обговорити.

Що таке суші

Суші -  страва  японської кухні, в рецепт якої входять рис, морепродукти та різні овочі. Разом з нетрадиційними для нашого регіону різновидами гострих соусів, різних маринованих овочів, суші розкривається повною мірою. Це не просто риба з рисом, це безперечно мистецтво. За кілька століть свого існування цей японський рецепт поширився по всіх куточках світу. На даний момент існує кілька сотень видів суші та ролів, різних форм, розмірів та з різними складами та мають унікальні способи приготування.

Чим відрізняються суші від ролів

У приготуванні цих страв загальним є безумовно використання рису, рисового оцту, соєвого соусу та морепродуктів. При цьому комбінування інгредієнтів, подача, зовнішній вигляд, форма і сам спосіб приготування можуть відрізнятися кардинально. Саме слово " роли " походить від англійської roll - рулет, згорток, згортати. У процесі приготування ролів весь вміст скручується в листя норі - приготовлені морські водорості. Потім рулет, що вийшов, розрізають на невеликі порції округлої форми. Суші роблять у вигляді довгастих рисових кульок, зверху кладуть скибочку риби або інших морепродуктів і, як правило, перев'язують стрічкою з норі. У цьому полягає головна концептуальна різниця між традиційними суші та ролами.

Склад суші та ролів

Тут варто відразу розділити інгредієнти на основні (ті, що використовуються обов'язково) і начинка (ті, що використовуються опціонально).

Основними інгредієнтами без яких не обходиться жодна страва є:

  1. Рис - класичний інгредієнт, переважно використовують звичайний короткозернистий білий рис, так само може використовуватися коричневий або дикий рис.
  2. Норі - водорість, листя якої готують спеціальним чином, і використовують як "оболонку" при формуванні суші та ролів.

Начинка, складові, які можуть замінювати один одного в тих чи інших суші та ролих:

  1. Риба - тунець, лосось, макрель, форель, лакедра, люціан, вугор і т.д.
  2. Морепродукти - креветки, кальмари, м'ясо краба, молюски, морський їжак, восьминіг і т.д.
  3. Овочі – огірок, авокадо, дайкон, квашена соя, мариновані овочі, гриби, тофу, спаржа, гарбуз, солодка кукурудза. Також, у такому знаменитому ролі як "Філадельфія", використовують вершковий сир.

Які приправи та соуси використовують при подачі суші та ролів:

  1. Соєвий соус - це важливий складник всієї японської кухні, соя, яка знаходиться в його складі, насичена великою кількістю білка. Кухарі використовують цей соус, для надання страві більшої вишуканості та пікантності.
  2. Васабі – особливий вид хрону. Ця рослина призначена для знищення різних бактерій та паразитів у сирій рибі. Найчастіше замість нього використовують імітацію у вигляді суміші гірчиці і хрону.
  3. Маринований імбир. Його використовують не зовсім як приправу, а скоріше як гарнір. З'їдаючи скибочку маринованого імбиру, ви «стираєте» смак від попередньої порції суші і як би з "чистого листа" можете насолодитися новою порцією.

Приготування суші та ролів

На початку варто зварити рис. Тепер змочуємо руки в підкисленій воді і беремо долоню трохи рису, приблизно 70-100 грам. Надаємо рису кулясту форму, створюємо кілька кульок, і обвалюємо їх у насінні кунжуту. На цьому етапі приготування можна трохи змастити верхню поверхню кульки сирним кремом. Тепер наріжте скибочками рибне філе.

На кожну рисову кульку викладаємо шматочок риби або іншого морепродукту. Повертаємо суші смужкою норі, а вільні краї розміщуємо під рисовою кулькою.

Щоб приготувати роли, нам потрібно розкласти листя норі, а потім викласти начинку на них. Розклавши рис, овочі та рибу всередині листа, починаємо акуратно згортати його. Робити це можна як руками, так і за допомогою спеціального бамбукового килимка. У результаті виходить великий рулет, який ми тепер можемо розрізати змоченим гострим ножем. Викладаємо готові суші на блюдо чи лист салату. Подаємо з уже перерахованими добавками та соусами.