Як правильно їсти суші, дотримуючись традиції

Суші – це традиційна японська страва з рису з оцтом, яку часто поєднують із сирими морепродуктами чи овочами. Японська кухня поширилася у всьому світі, і тепер цими стравами насолоджуються в багатьох країнах. Поїдання суші може бути веселим та приємним заняттям, але важливо знати правильний етикет при їх вживанні. Ви були трохи здивовані від того, як саме вперше будете їсти  суші , і яким саме способом будете здійснювати цей процес?

Не турбуйтеся, є багато людей, які були на вашому місці, зараз ми з'ясуємо як відбувається цей дуже смачний і захоплюючий процес. У цій статті ми розглянемо, як правильно їсти суші. Ми обговоримо як правильно користуватися паличками для їжі, різні види страв японської кухні, як дотримуватись порядку вживання і як вибрати правильний соєвий соус. Дотримуючись цих порад, ви зможете отримати від суші максимум задоволення!

Основні поради щодо правильного поїдання суші.

  1. Їжте суші паличками.  Вміння використовувати палички для їжі є невід'ємною частиною правильного вживання основної страви японської кухні. Щоб правильно користуватися паличками для їжі, почніть з того, що тримайте одну паличку між великим та вказівним пальцями. Потім затисніть другу паличку між середнім та безіменним пальцями. Переконайтеся, що кінчики паличок рівні. Коли берете їжу, акуратно затисніть предмет кінчиками паличок, утримуючи одну з паличок нерухомо. Важливо дотримуватись обережності, звертаючись з делікатними шматочками суші. Якщо рол дуже великий, щоб його можна було взяти паличками для їжі, можна розрізати його на дрібніші шматочки перед їжею. Так чи інакше, вміння користуватися паличками не обов'язкове для вживання суші.
  2. Не можете використовувати палички? Їжте руками.  Зайшовши в японський ресторан ви побачите, що суші руками є нормою. Достатньо перед цим помити руки або витерти їх гарячим рушником. Почніть з того, що руками візьміть рол і злегка вмочіть начинку соєвим соусом. Покладіть шматочки суші до рота і почніть повільно пережовувати, як проковтнути. Якщо хочете, ви можете додати трохи васабі до соєвого соусу і змішати їх разом, перш ніж занурювати в нього їжу. Якщо ви їсте сашимі (сирую рибу без рису), перед їжею злегка вмочуйте рибу в соєвий соус. Рис не слід їсти з соєвим соусом, тому що він стає надто солоним. Обов'язково використовуйте доповнення - васабі та маринований імбир, щоб посилити смак.
  3. Правильна послідовність вживання суші.  У японській кухні важливий порядок вживання їжі. Як правило, краще починати з легших страв, таких як сашимі або маки, а потім більш важких , таких як нігірі. Це дозволить повністю оцінити смак та текстуру кожного виду суші. Коли ви їсте  роли , важливо не поспішати та смакувати кожен шматочок. Легко захопитися, але важливо починати з кількох шматочків за один раз. Тим самим ви зробите процес поїдання суші ще приємнішим.
  4. Їжте суші повністю . Важливо з'їсти шматочок роли повністю. Це дозволить розкрити всю смакову палітру відчуттів. Такий спосіб вважається стандартним у японській кухні. При цьому немає строгих правил щодо того, як ви кладете їх у рот, якщо ви з'їдаєте шматочок за один раз. У такому разі ви отримуєте повний смаковий букет, який замислювався кухарями, і зможете насолодитися смаком цієї страви повною мірою. Головне, не потрібно забувати про соєвий соус, імбир і васабі. Також пережовуйте цілий шматочок суші повільно і насолоджуйтеся кожною секундою. Якщо ви вибираєте  сети  - це набір з кількох видів ролів, у вас більше вибору черговості поїдання.
  5. Як потрібно їсти суші із соєвим соусом . Соєвий соус є ключовим компонентом при вживанні ролів. Доступно кілька видів соєвого соусу, у тому числі світлий соєвий соус, темний соєвий соус та тамарі. Легкий соєвий соус є часто використовуваним типом і має м'який смак. Темний соєвий соус густіший і має сильніший смак, ніж світлий. Тамарі - це тип соєвого соусу, який не містить глютену і має більш насичений смак, ніж світлий або темний. При виборі соєвого соусу важливо враховувати тип суші, яку ви їсте. Наприклад, світлий соєвий соус найкраще підходить для легших страв, таких як сашимі, а темний соєвий соус найкраще підходить для нігірі. Тамарі також є чудовим варіантом для тих, хто шукає безглютенову альтернативу. Витративши час на вибір правильного соєвого соусу для суші, ви можете покращити смак страви.
  6. Саке – лише для особливих моментів.  Саке - традиційний японський алкогольний напій, виготовлений з короткозернистого рису. Це напій з багатовіковою історією та важлива частина культури, яку п'ють і використовують у японській кухні. Преміальне саке визначається якістю рису та води. У Японії є регіони відомі своїм високоякісним пивом. Як і вино, рис для саке відрізняється від рису для їжі. Цей напій напрочуд поєднується з суші, і вживання його в невеликих кількостях разом з цією стравою, додасть вам більше апетиту. Смак саке може змінюватись від насиченого, до легкого та кислого. Залежно від сорту смак може бути фруктовим, як диня чи яблука. Він може бути міцним і важким або сухим та легким, як біле вино. Найголовніше у вживанні саке, як і з іншим будь-яким алкоголем – не переборщити. Харчуйте правильно і будьте здорові!