Килимок для суші – необхідний інструмент при приготуванні ролів в домашніх умовах. Однак, не завжди вдається придбати його в магазині, або він може бути втрачений або пошкоджений. Що ж робити у такій ситуації? Існує кілька альтернативних варіантів, які можуть замінити килимок для суші.

Як називається килимок для ролів

Перед тим, як розглядати альтернативи, необхідно розуміти, що таке килимок для суші. Це спеціальний мат, виготовлений з циновки - тонкого міцного паперу, який не пропускає вологу і не прилипає до рису та інгредієнтів. Килимок для суші має невеликі борти, щоб інгредієнти не висипалися під час скручування роли. Зазвичай килимок для суші має розміри 20 на 20 см.

Чим замінити циновку

 1. Пластиковий пакетик. Перш ніж використовувати пакетик, необхідно переконатися, що він без вад і не має дірок. Також слід вибрати досить міцний пакетик, щоб він не розірвався у процесі скручування ролу. Перед використанням пакетик необхідно розрізати та розкласти плоско на робочій поверхні. Нанести рис на пластиковий пакетик, розрівняти його та викласти інгредієнти для начинки. Потім акуратно скрутити рол, використовуючи пластиковий пакетик замість килимка.
 2. Бамбукова скатертина. Бамбукова скатертина може бути заміною килимка для суші. Вона має бути досить міцною і не слизькою, щоб інгредієнти не вискакували під час скручування. Нанести рис на бамбукову скатертину, викласти начинку та акуратно скрутити рол.
 3. Пергаментний папір. Пергаментний папір може використовуватися як заміна циновки. Вона не така міцна, як циновка, але при правильному використанні справляється із завданням. Нанести рис на пергаментний папір, викласти начинку та акуратно скрутити рол.

Килимок для суші своїми рукамиЯкщо немає можливості придбати килимок для суші, його можна виготовити своїми руками з доступних матеріалів.Для виготовлення килимка для суші знадобиться:

 • Міцний папір (можна використовувати циновку, пергаментний папір або звичайний папір для випічки)
 • Липка стрічка (маскувальна або скотч)
 • Ножиці

Інструкція з виготовлення килимка для суші:

 1. Розріжте липку стрічку на кілька шматків довжиною близько 20 см.
 2. З'єднайте папір та стрічку. Розкладіть папір на робочій поверхні лицьовою стороною донизу і приклейте до нього липку стрічку вздовж країв.
 3. Відріжте краї паперу та стрічки ножицями, щоб отримати квадратний лист.
 4. Переконайтеся, що стрічка міцно приклеєна до паперу. Якщо є вільні кути, приклейте їх додатково.
 5. Ваш килимок для суші готовий до використання.

Насамкінець, килимок для суші - важливий інструмент при приготуванні ролів, але його можна замінити, використовуючи пластиковий пакетик, бамбуковий скатертину або пергаментний папір. Якщо немає можливості придбати килимок, його можна зробити своїми руками з доступних матеріалів.

Висновки

Килимок для суші - необхідний інструмент для приготування ролів і суші, але його можна замінити, використовуючи інші матеріали, які є під рукою.

При виборі замінника килимка для суші варто звернути увагу на наступні фактори:

 • Зручність використання. Матеріал, який ви використовуєте замість килимка, повинен бути зручним у роботі та не викликати незручностей при скручуванні ролів.
 • Безпека. Важливо, щоб замінник не мав запаху і не був токсичним для здоров'я.
 • Гігієнічність. Матеріал, який ви використовуєте, повинен бути гігієнічним і не мати пористу поверхню, яка може накопичувати бактерії.

Якщо ви не можете купити килимок для суші, можна використовувати пластиковий пакетик, бамбуковий скатертина, пергаментний папір або виготовити килимок самостійно з доступних матеріалів. Незалежно від того, який матеріал ви використовуєте, важливо стежити за чистотою та гігієною при приготуванні ролів та суші. Дотримання правил гігієни допоможе уникнути різних захворювань та зберегти здоров'я у хорошому стані.