Суші - це давня японська страва, яка стала популярною у всьому світі. Японська кухня має безліч різновидів суші, кожен з яких має свої особливості. Вони не завжди виглядають так, як ми звикли бачити їх у ресторанах у нас. Там популярними є японські ресторани, де можна замовити невеликі порції різних видів суші. Кожен ресторан може запропонувати унікальні види суші, які не можна знайти ніде більше. Загалом, суші в Японії – це набагато більше, ніж просто грудка рису та риби. Це мистецтво, яке було розвинене протягом століть і продовжує розвиватися та дивувати своїх шанувальників. У цій статті ми розглянемо, чому Японія є першопрохідником у суші культурі та як виглядають справжні суші та роли.

Роли багато в чому відрізняються від суші і ось чому

Суші – це одна з найпопулярніших японських страв, яка знайшла своїх шанувальників по всьому світу. Однак багато людей не розуміють, що таке суші насправді, і часто плутають його з іншою японською стравою - ролами. Роли, або макі, це різновид японської кухні, який являє собою рис, намотаний на лист водоростей і наповнений різними інгредієнтами, такими як овочі, м'ясо або інші добавки, в той час як суші більш проста страва і включає лише невелику кількість інгредієнтів.

Суші - це шматочки риби або морепродуктів, розміщені на рисовій подушечці, і ніяких додаткових інгредієнтів. Основною відмінністю між суші та ролами є те, що суші - це просте та вишукане блюдо, в якому смак риби має бути в центрі уваги. Важливо також згадати, що роли та суші мають різні способи подачі. Рол може бути поданий як нарізаним на шматочки, так і цілим. У той же час, суші завжди подаються на спеціальній дошці, і зазвичай гарнуються скибочкою імбиру, листком водорості норі та васабі.

Правильно використовуйте соєвий соус та васабі

Соєвий соус та васабі - це два основних компоненти, які часто використовуються разом із суші. Однак багато людей не знають, як їх правильно використовувати. Соєвий соус слід використовувати помірно, щоб не перебити смак риби. Замість того, щоб занурювати суші в соус, потрібно просто вмочити трохи соусу кінчиком суші. Що стосується васабі, то він має бути використаний в помірній кількості, щоб не перебити смак риби. Якщо ви любите гостріший смак, додайте васабі безпосередньо на суші, а не в соус.

Японці в суші кладуть більше риби

У Японії, суші готуються з особливою увагою до деталей. Один з основних принципів – використовувати тільки свіжу рибу та класти більше риби на суші, щоб підкреслити її смак. У Японії також використовуються морські делікатеси, які не так поширені в інших країнах, наприклад, вугор, унаги, креветки, мідії, восьминоги і т.д. Однак, в інших країнах свіжа риба може бути замінена на заморожену або навіть сушену, що значно знижує якість страви.

Деякі з найбільш поширених видів риби, що використовуються в суші, включають:

  • магуро (тунець): це один з найпопулярніших видів риби, що використовуються в суші. Тунець може бути свіжим або консервованим, і його м'ясо має багатий і м'який смак;
  • сяке (лосось): також дуже популярний у суші. Його м'ясо яскраво-жовтогарячого кольору і має більш жирну текстуру, ніж тунець;
  • хамачі (жовтий хвіст): це м'яка та ніжна риба з яскравим жовтим забарвленням. Її м'ясо має легкий і солодкуватий смак, і вона часто використовується для нігірі-суші;
  • ебі (креветки): це популярний інгредієнт для ролів та інших видів суші. Вони можуть бути використані як свіжі, так і приготовані;
  • іка (кальмар): має м'яку текстуру та солодкий смак. Його можна використовувати для нігірі чи ролів; уні (морський їжак): це делікатес у японській кухні. Його м'ясо має густу текстуру та солодкуватий смак, і його можна використовувати як для нігірі-суші, так і для ролів;
  • ікра тобіко: ікра летючої риби, що найчастіше використовується в ролах каліфорнія.

Суші – це не повсякденна їжа

Суші мають виглядати не лише смачно, а й красиво. Вони є частиною японської культури та традицій, і часто подаються на особливі випадки. Наприклад сасімі (страва з філе сирої риби) - це страва, яку готують на особливі випадки, такі як свята, зустрічі з друзями або ділові обіди. Воно не є повсякденною їжею для більшості японців і часто сприймається як вишукане блюдо. У Японії суші готують майстри, які проходять спеціальне навчання та мають досвід роботи кілька років, щоб досягти ідеального смаку.

У Японії є багато спеціалізованих ресторанів, які готують суші. Ці ресторани можуть пропонувати тільки суші, і вони зазвичай не є місцями швидкого перекусу. Натомість, вони пропонують більш вишуканий досвід, де клієнти можуть насолоджуватися не лише смаком страв, а й атмосферою ресторану.

Свіжа риба – головний критерій для суші в Японії

Як уже згадувалося, у Японії суші готують лише із свіжої риби. Риба повинна бути першою свіжістю і швидко оброблена, щоб зберегти свій смак та аромат. Майстри суші дуже уважно стежать за якістю продуктів та обирають лише найкращі інгредієнти. В цілому, суші - це високоякісна та вишукана страва, яка вимагає багатьох зусиль та часу для приготування. Розуміння цього допоможе вам оцінити суші як вишукану страву та насолодитися її смаком та атмосферою.

Висновки

Суші - це проста, але вишукана страва, яка заслужила популярність у всьому світі. Головне правило при приготуванні суші – використовувати тільки свіжу рибу та не додавати зайвих інгредієнтів, щоб підкреслити її смак. Крім того, важливо використовувати соєвий соус і васабі помірно, щоб не перебити смак риби. Суші – це не повсякденна їжа, і готують її лише на особливі випадки. Якщо ви хочете скуштувати справжнє японське суші, то краще вибирати спеціалізовані ресторани і звертатися до майстрів суші, які зможуть принести вам задоволення від справжньої японської страви.